Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

W jakich branżach społeczna odpowiedzialność biznesu jest szczególnie ważna?

Biznes nie funkcjonuje w społecznej próżni. Nierzadko boleśnie sobie o tym przypominamy. Nieustannie dochodzą nas nowe wieści o tym, że jakaś firma zachowała się nieuczciwie i znacząco nadużyła zaufanie udzielone jej przez klientów. Dla osób, które korzystały z jej usług, staje się to dużym rozczarowaniem. Poddajemy wówczas w wątpliwość to, czy w ogóle można jakiemukolwiek biznesowi zaufać. Czy naprawdę każdy chce nas oszukać i czerpać zyski w sposób nieetyczny? Konsumenci mają dość. Przekłada się to na rosnące znaczenie strategii, jaką jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Czy można powiedzieć, że czeka nas prawdziwy przełom w biznesie?

Biznes odpowiedzialny społecznie – co to takiego?

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility) jest pojęciem, które w ostatnich latach zyskuje ogromną popularność. Konsumenci stają się grupą coraz bardziej świadomą różnych nieprawidłowości, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej i wyrażają wobec nich swój zdecydowany sprzeciw. Chcą wiedzieć, że firmy, którym powierzają swoje pieniądze, działają zgodnie ze standardami etycznymi, a nie kierują się wyłącznie wizją nieograniczonego zysku. Po czym poznać, że firma jest odpowiedzialna społecznie?

 

Przede wszystkim, najwyżej w hierarchii jej priorytetów powinno stać dobro klienta i otoczenia społecznego, w jakim dana firma funkcjonuję. Trudno ocenić jako odpowiedzialny biznes, który szkodzi osobom korzystającym z jego usług.

Pandemia – koniec business as usual?

 

Pandemia zmieniła wiele sfer naszego życia. Wyliczenie ich wszystkich wymagałoby osobnego artykułu. Jednym z obszarów, o którym nasze myślenie zmieniło się w ostatnich dwóch latach, jest właśnie biznes. W tym trudnym czasie zaczęliśmy bardziej doceniać firmy, które w centrum swojego zainteresowania stawiają dobro ludzi, którym świadczą usługi. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach taka taktyka biznesowa stanie się standardem.

Jak sprawdzić czy firma jest odpowiedzialna społecznie?

 

Wiadomo, w swoim opisie każda firma będzie pisać o sobie w samych superlatywach. Rozsądny konsument powinien patrzeć na takie deskrypcje z dozą wątpliwości. Dobrym sposobem weryfikacji takich stwierdzeń jest skonfrontowanie ich z opinią dotychczasowych klientów. Pozwala to sprawdzić, czy firma faktycznie postępuje w deklarowany przez siebie sposób.

Gdy stawką jest ludzkie zdrowie – odpowiedzialność społeczna w branży farmaceutycznej

 

W przypadku branż, które zajmują się różnymi kwestiami związanymi z ludzkim zdrowiem, społeczna odpowiedzialność ma ogromne znaczenie. Branża farmaceutyczna powinna postępować w sposób etyczny, czyli transparentny i uczciwy. Klient powinien mieć zapewnione produkty najwyższej jakości, składające się tylko ze sprawdzonych składników, których użycie powinno być poprzedzone serią badań. Ostatnie dwa lata uświadomiły nam, jak ogromne znaczenie ma troska o swoje zdrowie. Branża farmaceutyczna ma zatem dużą i odpowiedzialną rolę do odegrania. Konsumenci chcą, by ich leki i suplementy były najwyższej jakości. Świadczy o tym rosnące zapotrzebowanie na firmy, które mają w swojej ofercie suplementację najwyższej jakości. Na polskim rynku liderem wydaje się być, Natural Pharmaceuticals, którzy z dumą mówią o swojej społecznej odpowiedzialności. Szeroka oferta norwerskich produktów przeznaczonych do uzupełniania swojej diety o brakujące witaminy i składniki odżywcze współgra tam z profesjonalną obsługą klienta i szybką realizacją zamówień. Najlepszym świadectwem są bez wątpienia opinie klientów. Dla osób, którym zależy na korzystaniu z usług firm odpowiedzialnych społecznie, na korzyść Natural Pharmaceuticals przemawia także fakt przekazywania przez firmę darowizn na rzecz organizacji UNICEF. Można spodziewać się tego, że różnego rodzaju działalność charytatywna stanie się w najbliższych latach nieodłącznym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *