Blog Medyczny

Kolejna witryna oparta na WordPressie

USG

USG jamy brzusznej – co warto wiedzieć?

USG jamy brzusznej – co warto wiedzieć?

 

Spotkać się można z przekonaniem, że USG jamy brzusznej to badanie, które powinniśmy na stałe wpisać do badań cyklicznych. Czym dokładnie jest usg jamy brzusznej warszawa? Gdzie wykonywane są tego typu badania? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu!

USG jamy brzusznej – co to za badanie?

 

USG jamy brzusznej to nieinwazyjne i bezpieczne badanie, które pozwala na sprawdzenie narządów jamy brzusznej i wczesne zdiagnozowanie nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu. Dzięki USG jamy brzusznej można wykryć wszelkiego typu zmiany, czy stany chorobowe takich narządów jak trzustka, wątroba, nerki, czy śledziona.

 

USG jamy brzusznej – jakie są wskazania do badania?

 

Najlepiej byłoby wprowadzić USG jamy brzusznej do cyklicznych badań, bo to dobry sposób na zapewnienie sobie dobrego zdrowia i ochrony przed wszelkiego typu schorzeniami jamy brzusznej. Jak wskazują eksperci, takie badanie warto wykonywać chociaż raz na dwa lata, ale jak wiadomo, wiele osób zapomina o profilaktyce i zgłasza się na badanie tylko wtedy, gdy pojawiają się dokuczliwe symptomy. Jakie są wskazania do badania? Na pewno regularne występowanie bólu brzucha, wyczuwalne guzy w jamie brzusznej, problemy z trawieniem, częste biegunki oraz wymioty. Znaczna utrata masy, krew w moczu lub kale, długo utrzymujące się powiększenie obwodu brzucha również nie powinno być przez nas bagatelizowane.

 

USG jamy brzusznej – gdzie wykonywane są tego typu badania?

 

USG jamy brzusznej jest bardzo często wykonywanym badaniem, więc zauważyć można, że ilość miejsc, w których można je wykonać, jest całkiem spora. Przede wszystkim do swojej dyspozycji mamy liczne placówki zdrowia działające w ramach NFZ, ale tutaj pewnie na badanie przyjdzie nam trochę poczekać, bo zwykle trzeba mierzyć się z długimi kolejkami. Jednak warto wiedzieć, że na tym możliwości się nie kończą, bo obok publicznych placówek zdrowia, działają też prywatne gabinety. Tutaj USG jamy brzusznej można wykonać praktycznie od ręki, a nawet jeśli przyjdzie nam trochę poczekać, to nie będziemy tracić tyle czasu, co w publicznych placówkach zdrowia.

Dodaj komentarz