Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

Spodnie medyczne – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Każdy pracownik służby zdrowia zdaje sobie sprawę z tego, że na komfort i, co ważniejsze, bezpieczeństwo jego pracy, wpływa ubiór. Musi on spełniać surowe wymogi, a przy tym być wygodny, aby nie powodował u lekarza żadnych niedogodności, podczas pomagania pacjentom. Przy tym wszystkim, wielu zależy również na wyglądzie. Wszakże w stroju tym spędza się wiele godzin, a poczucie wyglądania dobrze ma duży wpływ na ogólne samopoczucie. Wobec tego znalezienie odpowiedniego ubrania medycznego, spełniającego wszystkie oczekiwania, jak i odgórnie narzucone normy, wymaga wiedzy na ten temat. Kształcenie w tym zakresie warto zacząć od tego, co stanowi podstawę garderoby: od spodni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spodni medycznych?

Przede wszystkim ubrania takie powinny być kupowane u pewnego, profesjonalnego sprzedawcy, gdyż tylko to zapewnia ich wysoką jakość. Jeżeli strona internetowa – bo odzież, obecnie, kupujemy najczęściej online – sprawia wrażenie, jakby była zrobiona w kilka godzin przez amatora, a zdjęcia produktów wyglądają na wykonane, w najlepszym razie, telefonem, czy też nie ma ich wcale, warto zrezygnować z zakupów na niej i poszukać czegoś innego. Kiedy znaleźliśmy już portal, który spełnia te wymagania, warto zwrócić uwagę na tkaninę, z której wykonane są ubrania. W zakładach leczniczych niekoniecznie znajduje się klimatyzacja, a w stresujących sytuacjach nawet ona może nie wystarczać. W związku z tym materiał powinien być maksymalnie przewiewny, dla zapewnienia komfortu termicznego. Dużym atutem jest też miękkość tkaniny – w końcu nikt nie będzie czuł się dobrze, spędzając wiele godzin dziennie w ubranie twardym i szorstkim, czy z kolei bardzo gładkim i niemile śliskim. Ostatnią rzeczą, którą powinno się zainteresować, są aspekty wizualne. Składa się na nie po pierwsze kolor (tutaj oczywiście pomocna jest szeroka oferta sklepu, pozwalająca dobrać barwę do własnych preferencji), a po drugie, łatwość prasowania, aby utrzymanie schludnego wyglądu nie wymagało ogromu pracy.

Dlaczego joggery są dobrym rozwiązaniem?

Spodnie typu joggery są co raz popularniejsze nie tylko w „normalnej” modzie, lecz również tej medycznej (oferuje je na przykład firma Medhoodie). Wyglądają więc po prostu dobrze, nie sprawiając wrażenia, że medyk w ogóle nie dba o swoją prezencję. Dużym ich atutem jest ściągacz w pasie, który pozwala idealnie dopasować spodnie do sylwetki noszącego i zapobiega zsuwaniu się. Zapewnia to dużą wygodę pracy i pozwala praktycznie zapomnieć o tym elemencie odzieży.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *