Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

Praktyczne rady, jak stać się właścicielem perfekcyjnego uśmiechu

 

Śnieżnobiały, promienny uśmiech i proste zęby to sekret zdrowego i estetycznego uśmiechu. Wielu z nas o tym marzy, jednak brak im motywacji do wykonania kilku telefonów i umówienie się na wizytę do specjalisty. W tym oto poradniku dowiesz się, jakie kroki poczynić, by zbliżyć się do celu. Tak naprawdę nie chodzi tylko i wyłącznie o wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie. Zdrowe zęby, które nie są siedliskiem bakterii i toczących się procesów chorobowych nie są bowiem przyczyną poważniejszych zaburzeń ogólnoustrojowych.

Krok pierwszy: dentysta

Na samym początku trzeba wyleczyć wszystkie stany chorobowe. Dobry dentysta z pewnością doradzi odpowiednie leczenie i wprowadzi w zasady profilaktyki. Gdy najpilniejsza potrzeba zostanie spełniona, bierzemy się za kwestie estetyczne. Pomimo dokładnego czyszczenia zębów i stosowania nici dentystycznych, może pojawić się na nich osad. Warto zainwestować w profesjonalne czyszczenie zębów, na którą składa się scaling i piaskowanie. Scaling to nic innego, jak usuwanie kamienia nazębnego, który nie dość, że źle wygląda – dodatkowo może być miejscem namnażania się bakterii, i w konsekwencji prowadzić do stanów zapalnych. Uzupełnieniem scalingu jest piaskowanie, podczas tego procesu usuwane są różne przebarwienia, powstałe choćby podczas picia kawy czy herbaty.

Krok drugi: ortodonta

Proces wyprostowania zębów wiąże się z wizytą u ortodonty. I tu znów wchodzi kwestia zdrowia. Mianowicie, to nie tylko sprawa estetyczna, ale przede wszystkim wyeliminowanie bóli związanych z wadami zgryzu (jeśli takie istnieją) i poprawa komfortu psychicznego. Znalezienie dobrego specjalisty nie jest łatwym zadaniem. Ale oczywiście to możliwe. Najlepiej kierować się poleceniami. Dobrze więc poczytać lokalne fora z opiniami konkretnych lekarzy, bądź też zapytać znajomych. Polecany ortodonta jest bardziej pewnym specjalistą, niż ktoś zupełnie nieznany. Pamiętajmy, że w przypadku leczenia ortodontycznego dorosłych, u których procesy wzrostu kości są już zakończone, leczenie może mieć efekty jedynie kosmetyczne. Współczesne leczenie ortodontyczne abstrahuje od mosiężnych, ciężkich stałych aparatów. Skupione jest na rozwijaniu przezroczystych nakładek prostujących lub aparatów zakładanych na zęby od ich tylnej strony. Dobrze więc wybrać gabinet specjalizujący się w tych nowoczesnych, a jednocześnie skutecznych rozwiązaniach.

Niech marzenie o zdrowym uśmiechu nie stanie się czymś odległym. Każdy cel jest w zasięgu ręki, trzeba tylko włożyć trochę wysiłku w osiągnięcie tego. Motywacja, wytrwałość, dobrzy specjaliści, polecany stomatolog, polecany ortodonta – to podstawa sukcesu. Zdrowe zęby są gwarancja nie tylko lepszego samopoczucia, ale także gwarantem lepszego zdrowia i ogólnego dobrobytu. Dobrze jest zadbać o tak ważne aspekty naszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *