Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

Niezbędne produkty przy różnych chorobach

W dzisiejszych czasach na świecie istnieje wiele różnego rodzaju chorób. Oczywiście nie oznacza to, że kiedyś ich nie było jednak wraz z biegiem czasu jest ich tak naprawdę coraz więcej. Bez wątpienia wpływa na ten fakt w dużym stopniu również rozwój medycyny. Jednymi z bardziej charakterystycznych chorób są te uważane za upośledzenia psychiczne i inne podobne. Zazwyczaj osoby z takimi schorzeniami wymagają opieki czy pomocy przez całe swoje życie.

Wiele rodzajów do wyboru

Warto wiedzieć także o tym, że często zdarza się tak, iż takie osoby mają problemy z nietrzymaniem moczu. Miewają je także osoby starsze, które przez całe swoje życie były zdrowe. W tym celu powstały produkty chłonne mające na celu uchronić przed pobrudzeniem wszystkiego w razie nietrzymania moczu czy kału. W dzisiejszych czasach w sklepach mamy możliwość zakupu wielu rodzajów pieluchomajtek – wybór jest na tyle duży, że każdy na pewno znajdzie takie jakich potrzebuje. Ważne jest to, że pieluchomajtki stosować mogą osoby w pełni mobilne jak i te całkowicie leżące.

Częściowa refundacja zakupu produktów chłonnych

Zapewne wiemy, że zakup takich produktów w skali miesiąca czy roku generuje ogromne koszty, dlatego właśnie możemy liczyć na coś takiego jak pieluchomajtki refundacja przez co nasz budżet nie będzie aż taki bardzo obciążony. Na jakiej wysokości pomoc zatem możemy liczyć? Zostało to podzielone na dwie grupy osób. Pierwsza z nich to osoby z lub po nowotworach oraz z powikłaniami po nich – mogą oni liczyć na pomoc w wysokości 77 zł na miesiąc. Z kolei druga grupa to osoby z upośledzeniem umysłowym czy chorobami układu nerwowego i innymi chorobami – w tym przypadku dokładna wysokość refundacji to 63 zł. Być może nie są to jakieś bardzo wysokie kwoty, jednak w skali miesiąca jest to całkiem spory zastrzyk środków na zakup wszelkiego rodzaju produktów chłonnych. Chcąc uzyskać taką refundację wystarczy tylko pójść do lekarza, aby ten wypisał odpowiednie zlecenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *