Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Ginekolog

Metody antykoncepcji

Jeśli zastanawiasz się, czy powinnaś stosować środki antykoncepcyjne, odpowiedź brzmi „tak”! Stosowanie środków antykoncepcyjnych może zmniejszyć szanse na nieplanowaną ciążę, ale nie zawsze działa. Istnieją różne metody antykoncepcji, które możesz wybrać, w tym kto może ich używać, jak działają i jakie są możliwe skutki uboczne.

Jednym z rodzajów antykoncepcji do rozważenia są tabletki antykoncepcyjne. Działają poprzez kontrolowanie owulacji, zapobiegając zapłodnieniu przez plemniki komórki jajowej, a tym samym zmniejszając ryzyko zajścia w ciążę. Istnieją trzy główne rodzaje pigułek antykoncepcyjnych. Są to: sam estrogen, sam progestagen i złożone doustne tabletki antykoncepcyjne (znane również jako pigułki).

Innym rodzajem antykoncepcji jest prezerwatywa lub stosowanie dopochwowe.

Prezerwatywy służą do ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, a także do zapobiegania ciąży. Problem z prezerwatywami polega na tym, że nie zapewniają one takiego samego poziomu ochrony, jak inne formy antykoncepcji.

Inną formą antykoncepcji, która nie obejmuje stosowania tabletek, są plaster i pierścień. Metody te wymagają od kobiety noszenia urządzenia, które uwalnia niewielką ilość środków antykoncepcyjnych w jej skórę. Metody te zwykle przynoszą pewien sukces. Jednak główną wadą jest to, że plaster i pierścień mogą powodować podrażnienia i alergie. Ponadto niektóre kobiety mogą odczuwać skutki uboczne, które mogą sprawić, że będą mniej komfortowe niż wcześniej.

Możesz również rozważyć zastrzyk antykoncepcyjny. Ta metoda polega na zastosowaniu antybiotyku, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, chociaż nie jest całkowicie niezawodna.

Implant antykoncepcyjny to proces, w którym niewielka ilość hormonu progestyny ​​i kleju lub plastra jest umieszczana w jamie miednicy, aby zmniejszyć możliwość zajścia w ciążę. To bardzo skuteczna metoda antykoncepcji. Wymaga jednak długiego okresu rekonwalescencji, więc może nie być opcją dla kobiet, które dopiero rozpoczynają cykl menstruacyjny lub dla kobiet, które mają już dzieci.

Można również rozważyć naturalną kontrolę urodzeń. Ta metoda działa poprzez regulację owulacji i kontrolowanie uwalniania progesteronu. Ta metoda jest droższa i bardziej czasochłonna, ale jest najbardziej niezawodną opcją.

Niektóre pary decydują się na połączenie wszystkich trzech metod antykoncepcji. Aby zmniejszyć ryzyko nieplanowanej ciąży, wiele par wybiera taką formę antykoncepcji, która ma zdolność zatrzymania owulacji i zapłodnienia. Pigułki antykoncepcyjne, prezerwatywy i https://ginekolog-warszawa.pro/ginekolog-dzieciecy-warszawa/ prezerwatywy często mogą dobrze działać w przypadku par, które próbują zapobiec nieplanowanej ciąży.

Inne pary uważają, że połączenie pigułek antykoncepcyjnych, prezerwatyw i prezerwatyw działa na nich najlepiej. Wiele z tych par podejmuje decyzję, jaką metodę antykoncepcji chcą stosować, a następnie wybiera metodę, która zapewni im najlepszą ochronę przed ciążą.

Dla par, które decydują się na pigułki antykoncepcyjne, najpopularniejszą pigułką antykoncepcyjną dla par są tabletki zawierające estrogen i progestagen. Pigułki antykoncepcyjne są stosowane w celu powstrzymania zmian błony śluzowej macicy.

Chociaż pigułki antykoncepcyjne są bardzo bezpieczne, nadal mogą stanowić pewne ryzyko. Czasami są przepisywane przez lekarzy do stosowania u kobiet z cukrzycą, chorobami serca, niektórymi nowotworami lub otyłością w wywiadzie.

Inne pigułki antykoncepcyjne, takie jak wkładka domaciczna,

mogą być stosowane do regulowania uwalniania hormonów i blokowania uwalniania hormonów. Pigułki antykoncepcyjne, podobnie jak inne formy antykoncepcji, mogą być również stosowane jako środek zapobiegawczy w celu przerwania ciąży. Pigułki antykoncepcyjne można również stosować, aby zapobiec zapłodnieniu komórki jajowej przez plemniki.

Ważne jest, aby pary rozmawiały o potencjalnych skutkach ubocznych pigułki antykoncepcyjnej. Jeśli czujesz się nieswojo stosując pigułkę antykoncepcyjną, powinieneś omówić te kwestie z lekarzem i / lub innym lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *