Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

Jak urządzić gabinet lekarski? 4 proste rady wnętrzarskie

Wbrew pozorom nie tylko wnętrza domów mieszkalnych należy odpowiednio zaaranżować, ale także pomieszczenia usługowe wymagają starannego doboru kolorystyki, mebli oraz detali dekoracyjnych. Gabinet lekarski, który jest przytulny i ładnie urządzony pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjentów. Dlatego warto poświęcić czas na przemyślenie każdego elementu, aby otoczenie zachęcało do kolejnych wizyt.

Rada nr 1 – ściany przyciągające uwagę

Gołe ściany w kolorze zimnej bieli z pewnością nie działają korzystnie zarówno na lekarza, jak i na pacjenta. Dłuższe przebywanie w takim pomieszczeniu staje się męczące. W związku z tym dobrze nieco ożywić wnętrze. W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się dekorowanie ścian gabinetów lekarskich fototapetami. Może to nieco zaskakujący trend, ale wyjątkowy interesujący.

Fototapeta z ładnym widokiem pozwala zapomnieć o stresie. Dzięki temu wizyta nawet u dentysty przestaje przerażać, a to niezwykle pozytywnie wpływa także na proces leczenia. – Nowoczesne fototapety zachwycają nie tylko wyrazistymi kolorami i ciekawymi wzorami, ale również wysoką jakością materiału – mówi Anna Wicher, specjalista ds. sprzedaży w FOTEKS. – Co ważne, fototapeta jest zmywalna, co ma znaczenie z powodu konieczności utrzymania higieny. Jednocześnie nie ulega łatwo uszkodzeniu mechanicznemu i nie blaknie pod wpływem słońca. Dzięki temu to trwała dekoracja, która nawet po kilku latach będzie prezentować się zjawiskowo. – dodaje Pani Anna.

Inna opcja udekorowania ścian to plakat (KLIK), który można zawiesić w gabinecie.

Rada nr 2 – rośliny pomagają

Aby jeszcze bardziej wzmocnić atmosferę przytulności, warto zdecydować się na jakąś roślinę doniczkową. Niektóre gatunki przecież działają kojąco, a poza tym oczyszczają powietrze. Kolor zielony odpręża. Jednocześnie wspomaga proces leczenia, ponieważ kojarzy się z wiosennym rozkwitem roślin po zimowej szarudze. Dodanie nawet niewielkiej doniczki pozwoli wypełnić gabinet pozytywną energią.

Rada nr 3 – poczekalnia też ważna

Dotyczy to szczególnie miejsc, w których przebywają dzieci. Dla najmłodszych pacjentów nawet kilkunastominutowe czekanie na wizytę zdaje się wiecznością, więc warto zadbać o ich komfort psychiczny. Dobrym pomysłem jest stworzenie nawet niewielkiego kącika do zabawy, aby maluchy zapomniały o strachu. Wystarczy jakiś stolik, kolorowe krzesełka, trochę kredek i klocków. A jeżeli na ścianie pojawi się fototapeta lub plakat z ulubionymi postaciami z bajek lub kreskówek, to dzieci z pewnością będą milej wspominać wizytę u lekarza.

Rada nr 4 – wygodne meble

Poczekalnia dla dorosłych też nie powinna kojarzyć się z udręką. Dlatego wygodne siedziska sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż twarde krzesła, na których oczekiwanie się dłuży. W każdym razie im przyjemniej gabinety i poczekalnie są urządzone, tym większa szansa na zadowolenie pacjenta z wizyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *