Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

Jak skrócić proces rekompozycji ciała?

Większość osób dochodzi w życiu do momentu, w którym bardzo chce zmienić coś w swoim ciele. Bywa, że latami zaniedbujemy dietę i wysiłek fizyczny, a motywację odkładamy na „później”. Kiedy w końcu decydujemy się na budowę nowego wyglądu okazuje się, że praca nad sylwetką oprócz chęci wymaga też ogromnej wiedzy. Niektórym wystarcza odchudzanie, a inni do szczęścia potrzebują również budowy tkanki mięśniowej. Wyrzeźbione ciało jest atrakcyjne szczególnie u mężczyzn, którzy przy szczupłej sylwetce chcą zatrzymać wygląd silnej postawy. Istnieje wiele szkół, które uczą, jak zredukować tkankę i zbudować mięśnie. Jedną z nich jest rekompozycja ciała.

Rekompozycja sylwetki – na czym polega?

Sposób dekomponowania ciała jest często opisywany jako skomplikowany proces, jednak w rzeczywistości jest to nic innego, jak spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym budowaniu tkanki mięśniowej. Zmiana stosunku masy do tłuszczu metodą rekompozycji nie wymaga rozgraniczania tych dwóch procesów (nabierania masy i rzeźbienia mięśni), wręcz przeciwnie – pozwala na przeprowadzenie ich wspólnie w krótszym czasie. Tradycyjnie rekompozycję sylwetki przeprowadza się specjalną dietą lekko deficytową lub zerem kalorycznym oraz treningami opartymi na ćwiczeniach wielostawowych z progresywnie zwiększającym się obciążeniem siłowym. Wyczerpujące treningi mają na celu osiągnięcie hipertrofii mięśniowej, która, przy regularnych praktykach i diecie, rzeźbi tkankę mięśniową i redukuje tłuszcz z ciała.

Ile trwa przeprowadzenie tradycyjnej rekompozycji sylwetki?

Kiedy decydujemy się na rekompozycję sylwetki powinniśmy liczyć się z tym, że proces regulowania stosunku masy do wagi trwa znacznie dłużej niż standardowe odchudzanie. Co więcej, jest możliwa tylko u osób, które zmagają się z nadwagą, są początkującymi praktykantami ćwiczeń lub wracają na siłownie po długiej przerwie. W przypadku regularnych ćwiczeń rekompozycja jest długim i nieopłacalnym procesem, jako, że mięśnie są już wyrobione i przystosowane do obciążenia narzucanego przez sprzęty na siłowni.

Jak szybko przeprowadzić rekompozycję sylwetki?

Jeśli na co dzień nie dysponujemy dużą ilością czasu, restrykcyjna dieta i długie treningi mogą być ogromnym utrudnieniem, z którym zwyczajnie nie uda się nam uporać. W takim przypadku warto zapoznać się z alternatywnymi metodami rekompozycji sylwetki, mianowicie medycyną estetyczną. Ogromny postęp technologiczny pozwolił na wprowadzenie na rynek medyczny sprzetów, które nieinwazyjnie redukuje tkankę tłuszczową i buduje tkankę mięśniową. Jednym z gabinetów medycznych, który profesjonalnie zajmuje się modelowaniem sylwetki jest Wellclinic, Wellclinic to warszawski gabinet medycyny estetycznej z dużą ofertą zabiegów i programów wspomagających odbudowywanie zdrowego i silnego ciała.

Rekompozycja ciała w medycynie estetycznej – jakie zabiegi pozwalają na odbudowę tkanki mięśniowej i odchudzenie?  

Zabiegi rekomponujące ciało opierają się głównie na technologii laserowej. Obecnie jest to jedyny sposob, który pozwala na osiągnięcie identycznych efektów jak po latach pracy na silowni. Wellclinic korzysta z platformy laserowej Fotona Dynamis Sp Pro, która bezpiecznie i nieinwazyjnie wpływa na tkankę mięśniową i tłuszczową. Fotona to urządzenie przebadane pod względem dermatologicznym, a jego skuteczność jest potwiedrdzona przez liczne testy kliniczne. Redukcję tkanki tłuszczowej uzyskacie dzięki zabiegowi lipolizy laserowej, a wzrost tkanki mięśniowej – zabiegiem Body Sculpt HI-EMT.

Lipoliza laserowa – redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza laserowa zastępuje etap odchudzania w budowie nowego modelu sylwetki. Polega na laserowym usunięciu znacznej ilości tkanki tłuszczowej  z obszarów taki jak brzuch, uda, boczki, bryczesy lub ramiona. W Wellclinic stawiamy przede wszystkim na zdrowie i zadowolenie klientów, dlatego lipolizę laserową przeprowadzamy ultranowoczesną technologią TightSculpting. Technologię laserowej liposukcji zawdzięczamy urządzeniu Fotona Dynamis Sp Pro, które pozwala na bezpieczne przeprowadzanie zabiegu bez naruszania skóry i bez bólu. Kombinacja laserów Nd:Yag i Er:Yag pozwala na jednoczesne redukowanie tkanki tłuszczowej oraz ujędrnianie naskórka. Tradycyjna rekompozycja ciała może ciągnąć się miesiącami, a w przypadku lipolizy laserowej efekt jest zauważalny już po pierwszej wizycie w klinice.

Modelowanie mięśni – Body Sculpt HI-EMT

Najlepszym sposobem na opisanie zabiegu budującego mięśnie jest porównanie jego efektów z tradycyjnymi treningami. Podczas jednej wizyty skupionej na pośladkach rezultat jest podobny do tego, który uzyskamy po wykonaniu 20 tysięcy powtórzeń ćwiczenia dedykowanego dolnym partiom ciała. Program zabiegu układali wysokiej klasy lekarze, kosmetolodzy, a także dietetycy i trenerzy personalni – wspólnie przeprowadzane testy doprowadziły do konkluzji, że Body Scult HI-EMT jest najskuteczniejszym z możliwych metod kształtujących sylwetkę. Na czym polega zabieg? Do wybranych partii ciała (z obszaru pośladków, brzucha i ud) przykładamy dwa aplikatory o intensywności 7 tesli. Skoncentrowane pole elektromagnetyczne przenika przez skórę i tkankę tłuszczową docierając do mięśni. Aplikatory powodują skurcz w tkance głębokiej, stymulując hipertrofię, czyli prościej mówiąc – wzrost masy mięśniowej. Pożądane rezultaty są widoczne już po 4 zabiegu – następuje wówczas duży wzrost masy mięśniowej oraz ubytek tkanki tłuszczowej w miejscu objętym terapią. Pośladki stają się większe, twardsze, a skóra cieńsza, przez co w dolnej partii ciała wygląd zmienia się diametralnie. W przypadku zabiegu na brzuch następuje ten sam proces – skóra staje się bardziej napięta, a tkanka tłuszczową jest maksymalnie niwelowana.

Rekompozycja ciała – jak ją osiągnąć?

Droga do metamorfozy ciała jest długa i zależna od prywatnych preferencji. Wiele osób postrzega medycynę estetyczną jako drogę na skróty, jednak w szerszej perspektywie jest to sterotypowe myślenie. Skłaniając się ku zabiegom na rekompozycję sylwetki unikamy ryzyka kontuzji, które mogą spotkać nas podczas intensywnych treningów na siłowni. Co więcej, odchudzanie i budowanie mięśni jednocześnie to bardzo powolny proces, a efektów nie widać od razu. Bez większego zaangażowania nie da się dotrzeć do celu, dlatego zabiegi takie jak Body Sculpt czy lipoliza laserowa mogą znacznie poprawić nasz komfort życia, bez potrzeby martwienia się o regularne ćwiczenia i odpowiednie dla treningów żywienie.

W Wellclinic wszystkie programy zabiegowe są prowadzone pod katem indywidualnych cech pacjenta. Dobór parametrów lasera jest dostosowany do wagi i stanu mięśni poszczególnych osób. Pożądane rezultaty są widoczne już po pierwszych zabiegach, co mocno kontrastuje z tradycyjnymi metodami treningowymi. Rekompozycja sylwetki dzięki zabiegowi lipoliza laserowa może ciągnąć się latami, a w Wellclinic jest widoczna natychmiastowo. Działania wykonywane podczas sesji są przyjemne w odczuciach i nie wywołują bólu, zarówno podczas zabiegu, jak i w okresie następującym po wizycie. To ogromna zaleta, bo rekompozycja ciała ćwiczeniami bywa bardzo bolesna i przy nieprawidłowym wykonywaniu ćwiczeń może zakończyć się nieodwracalnymi kontuzjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *