Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Bez kategorii

Czym kierować się przy wyborze chirurga plastycznego?

Chirurgia plastyczna we Wrocławiu cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Powodem jest fakt, iż społeczeństwo coraz częściej zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o siebie i korygowania ewentualnych mankamentów swojej urody. Pozostaje pytanie, jak wybrać dobrego chirurga plastycznego we Wrocławiu i dlaczego właściwy wybór jest tak istotny?

Odpowiednie przygotowanie

Ze względu na to, że chirurgia plastyczna we Wrocławiu zdobyła grono wielbicieli, otwiera się tam coraz więcej tego rodzaju gabinetów. Warto jednak uświadomić sobie, że zabiegi z zakresu chirurgi plastyczne, a medycyny estetycznej są często mylone, a oznaczają zupełnie coś innego. Przede wszystkim medycyna estetyczna oferuje zwykle nieinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi, podczas gdy chirurgia plastyczna we Wrocławiu oznacza przeprowadzanie operacji, które mają na celu korygowanie pewnych mankamentów. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien wykonywać lekarz, jednak w praktyce często wykonują je kosmetolodzy. Tymczasem zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej muszą być wykonywane przez lekarza o specjalizacji chirurgia plastyczna. Ingerują one bowiem w znacznym stopniu w ciało człowieka, stąd nie mogą być wykonywane przez osoby bez odpowiedniego przygotowania. Oznacza to, że chirurg plastyczny musi ukończyć studia medyczne, a następnie zrobić specjalizację. Nie można dać się nabrać na zabiegi chirurgii plastycznej oferowane przez salony kosmetyczne. Choć mają one piękną nazwę, w praktyce nie mają nic wspólnego z prawdziwą chirurgią plastyczną, która przecież wymaga użycia skalpela.

Cena – zawsze wysoka?

We Wrocławiu działają kliniki, które specjalizują się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej. Większość z nich pobiera znaczne opłaty za przeprowadzenia nawet – wydawałoby się – błahych zabiegów. Tymczasem zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej niemal nigdy nie są refundowane przez NFZ. Oznacza to, że trzeba za nie zapłacić z własnej kieszeni. Ich cena może wydawać się wysoka, jednak w praktyce trzeba zapłacić nie tylko za pracę chirurga plastycznego, ale również anestezjologa, pielęgniarek czy sam pobyt na oddziale kliniki. Warto porównać ceny w kilku miejscach, aby mniej więcej wiedzieć, w jakich przedziałach oscylują. Ceny zbyt niskie powinny budzić podejrzenie, ponieważ chirurgia plastyczna jest działalnością komercyjną, a więc nastawioną na zarobek. Warto więc wybrać średni przedział cenowy, mając też na uwadze to, kto będzie wykonywał konkretny zabieg.

Jeśli szukasz chirurga plastycznego we Wrocławiu zajrzyj na stronę https://noaclinic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *