Blog Medyczny

Opisuje bóle i przypadłości z dziedziny urologii, fitness, podologii

Inne

Analizator składu ciała – czym jest?

Nadciśnienie tętnicze, zawał, udar, cukrzyca, otyłość to schorzenia, które stanowią prawdziwą plagę XXI wieku. Co gorsze, dotykają coraz młodszych ludzi, w tym również dzieci. W pogoni za codziennymi obowiązkami brakuje czasu, aby zadbać o zdrowy styl życia, co owocuje rozwojem wielu chorób. Warto jak najszybciej zmienić dotychczasowe nawyki i rozpocząć walkę o swoje zdrowie. Pomocny w tym zakresie może być analizator składu ciała. Co to jest? Jakie znaczenie mają ukazywane przez niego wyniki? Czy warto go kupić?

Analiza składu ciała – co to takiego?

Analizator składu ciała to najprościej mówiąc urządzenie wielkością przypominające pendrive’a, które przedstawia dokładny pomiar tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy wody w organizmie. Działa w połączeniu z aplikacją, która pozwala kontrolować parametry organizmu, a także stanowi świetne wsparcie dla codziennego treningu czy diety. Analizator składu ciała działa na zasadzie impedancji elektrycznej, która jest powszechnie stosowana w dietetyce czy diagnozowaniu różnych chorób. Zawiera cztery specjalne elektrody, za pomocą których uzyskiwane są niezbędne wyniki. Badania jest bezbolesne (wręcz niewyczuwalne), trwa kilka sekund, ale nieocenione dla naszego zdrowia. To na podstawie otrzymanych pomiarów umożliwia uzyskanie dogłębnego obrazu tego, co dzieje się w naszym organizmie, a czego nie jesteśmy w stanie wychwycić gołym okiem. To z kolei otwiera furtkę w kierunku leczenia zdiagnozowanych przypadłości. Analizator składu ciała powinien stanowić wyposażenie każdego domu, w którym dba się o zdrową kondycję ciała.

Jak działa impedancja elektryczna?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, analizatory składu ciała wykorzystują do badania prąd. Rodzi się zatem pytanie, jak to działa? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Jako, że tkanki organizmu składają się z wody, sprzyjają przewodzeniu elektryczności. Dlatego do badania wykorzystywana jest niewielka wiązka prądu, która przepływając przez ciało pozwala dostarczyć wszelkich, niezbędnych informacji. Analizatory składu ciała dokonują pomiaru siedmiu parametrów: BMI (wskaźnik masy ciała), ilości tkanki mięśniowej i tłuszczowej, zapotrzebowania na energię, zawartości wody i minerałów w organizmie czy podstawowej przemiany materii.

Na podstawie uzyskanych wyników, analizator składu ciała przypisze jeden z 54 typów budowy ciała i udzieli wskazówek. Zasugeruje m.in. odpowiednie soki do przygotowania w wyciskarce, a także zaproponuje mnóstwo ćwiczeń w formie video, które przyczynią się do utrzymania wymarzonej formy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *